Dlaczego warto uczyć dzieci języka migowego? Czytaj więcej.
To wyjątkowa możliwość zapewnienia dzieciom harmonijnego rozwoju na płaszczyźnie motorycznej, emocjonalnej, społecznej i intelektualnej.
Nauka języka migowego przez dzieci wpływa na rozwój motoryki małej i dużej, wspomaga kreatywne myślenie, zapamiętywanie i logiczne myślenie, rozwija koordynację wzrokowo - ruchową, poszerza horyzonty, buduje pewność siebie i (w końcu) pozwala poznać nowy język obcy, wspomagając umiejętności interpersonalne z osobami głuchymi.
Język migowy staje się coraz częściej doceniany wśród nauczycieli, terapeutów i rodziców, jako narzędzie wspomagające rozwój każdego dziecka. Aby ułatwić i uatrakcyjnić Waszą pracę, stale przygotowujemy dla Was gry, zabawy, piosenki, karty pracy i inne materiały dydaktyczne. W naszym MiguSzopie znajdziecie również akcesoria, które pokocha każdy miłośnik polskiego języka migowego.
Oferujemy warsztaty, webinary i szkolenia dla nauczycieli i terapeutów, którzy chcą wprowadzać język migowy podczas swojej codziennej pracy z dziećmi. Wszystkie informacje o bieżącej ofercie zawarte są na facebooku i instagramie. Zapraszamy!
To wyjątkowa propozycja warsztatowa dla pedagogów. Warsztaty odbywają się w małych (10osobowych) grupach, gdzie wszyscy widzimy się i słyszymy. Spotykamy się cyklicznie podczas 4 spotkań online. Nabory ogłaszane są na FB i IG kilka razy w roku. Zapytaj mnie o bieżący nabór i ofertę.
Podczas szkoleń i warsztatów prezentujemy autorskie piosenki, wiersze, karty pracy, gry i zabawy. Z nimi zajęcia z pewnością będą jeszcze ciekawsze i atrakcyjniejsze. Część z nich możecie znaleźć w naszym MiguSzopie, w zakładce sklep.
Dzieci otwierają się na świat osób niepełnosprawnych poznając język migowy, który jest nieodłącznym elementem kultury osób Głuchych.
Dziecko staje się tolerancyjne i empatyczne. Nie boi się różnorodności, chętnie niesie pomoc i uśmiech.
Staje się także odważne i świadome otaczającego go świata.
Dzięki ciągłej pracy rąk i palców, migające dziecko usprawnia motorykę małą, której prawidłowy rozwój ma bezpośredni wpływ na chwyt, pisanie i codzienne funkcjonowanie.
Konieczność zapamiętania nowych gestów, zachęca do kreatywnego i nieszablonowego myślenia. Podczas poznawania kolejnych znaków migowych, rozwija się umiejętność kojarzenia, porównywania i przyswajania.
Ćwiczenia, zabawy i gry z językiem migowym zapewniają nieustannej pracy angażującej wzrok i ruch. Umiejętność zsynchronizowania ruchów z tym co dostrzega oko jest niezbędne w codziennym życiu każdego człowieka.
I w końcu język obcy, jako nowy sposób komunikacji. Może być świetnym narzędziem do rodzinnej nauki i zabawy, gdzie nauczycielem będzie dziecko, a rodzice - uczniami.
Trzeba przyznać, że ma Pani dar do tego, co Pani robi w MiguMig. Cieszymy się, że nasza mała córeczka może korzystać z takich zajęć.
Przygoda mojego dziecka z językiem migowym rozpoczęła się już dwa lata temu. Z lekkim dystansem zapisałam córkę na zajęcia dodatkowe w przedszkolu, jednak ona słysząc, że tam "mówi się rączkami" była zaintrygowana i chętnie rozpoczęła naukę. Córka skończyła przedszkole, skończyła dziś zerówkę i pyta czy na pewno od września znów będzie mogła migać, bo nie wyobraża sobie żeby nie było migowego. Dziecko dotychczas skryte i nieśmiałe, dzięki tym zajęciom otworzyło się. Mogła na zajęciach udzielać się nic przy tym nie mówiąc. Rozwinęła się manualnie, uwierzyła w siebie. Widząc osoby migające na ulicy, zatrzymuje się i stara zrozumieć. To jest fenomenalne. Dziękuję MiguMig za te już dwa lata cudownego rozwoju mojego dziecka i pokazywanie jej, że jest też inny świat i inni ludzie, niż Ci, których zna.