O nas

POZNAJMY SIĘ

MiguMig to przestrzeń niecodziennego rozwoju dla Twojego dziecka.
Migamy, śpiewamy, rozwiązujemy łamigłówki i co najważniejsze, świetnie się przy tym bawimy!
Jednak migające spotkania to coś więcej niż tylko nauka nowego języka obcego.
Wszystkie zajęcia przygotowywane są według autorskiego projektu
MiguMig - zabawy z językiem migowym.

UCZYMY JAK MIGAĆ Z NAJMŁODSZYMI

Nasze spotkania są w pełni dostosowane do wszystkich nauczycieli. Nie musisz znać języka migowego, aby pokazać świat języka migowego dzieciom. Wszystko dokładnie Ci pokażę! Powiem co i jak 😉

FILMUJEMY, MONTUJEMY I PUBLIKUJEMY

Na naszym kanale znajdziesz piosenki, zabawy i wiele innych inspiracji, które urozmaicą Wasze zajęcia, dodając im migowy akcent. Możesz wykorzystać je podczas zajęć z dziećmi lub samodzielnie przygotować zabawę, opierając się o nasze propozycje.

DZIELIMY SIĘ PASJĄ

Na FaceBooku dzielimy się naszymi działaniami, pomysłami i przemyśleniami. Na bieżąco informujemy też o szkoleniach, live'ach i warsztatach. Tam dzieje się zdecydowanie najwięcej. Zapraszamy! 🙂

TWORZYMY MATERIAŁY EDUKACYJNE

Aby ułatwić Wam wprowadzanie języka migowego do (przed)szkolnej codzienności, tworzymy materiały dydaktyczne, które pokochały już setki dzieci!

ROZPOCZNIJ Z NAMI MIGAJĄCĄ PRZYGODĘ

Z tej strony Jowita i Michał

czyli MiguMałżeństwo z Wrześni

Kim jesteśmy? Jowita i Michał - podlaski temperament i wielkopolska organizacja. Pasjonaci edukacji najmłodszych w zakresie języków obcych. Każde z nas to głowa pełna niecodziennych pomysłów, których nie odważyliśmy się realizować osobno. Razem nawet najbardziej nieszablonowe koncepcje wprowadzamy w życie. Nie boimy się wyzwań, lubimy odkrywać nieznane - właśnie tak powstało MiguMig – zabawy z językiem migowym.

Michał
Migowy dla dzieci przedszkolnych

DLACZEGO WARTO UCZYĆ DZIECI JĘZYKA MIGOWEGO?

- Dzieci otwierają się na świat osób niepełnosprawnych,

- rozwija się ich tolerancja, empatia oraz chęć niesienia pomocy innym,

- usprawniana jest motoryka mała dzięki ciągłej pracy rąk i palców,

- rozwija się zapamiętywanie, kojarzenie i kreatywne myślenie,

- usprawniana jest koordynacja wzrokowo - ruchowa,

- dzieci uczą się wyrażać emocje ciałem, w tym mimiką,

- uczą się nowego sposobu komunikacji,

- stają się świadomymi, pewnymi siebie i otaczającego ich świata ludźmi.

ZOBACZ

NA CO STAWIAMY

PROGRAM

Autorski program ukierunkowany na to, co najbliższe dziecku - rodzina, zabawa, przyroda, kolory - to tematy, które najchętniej poruszają maluchy.

ATRAKCYJNOŚĆ

Nasze działania zawsze dostosowane są do wieku małego odbiorcy i przekazywane są w taki sposób, aby zainteresować dziecko i zachęcić do aktywnego uczestnictwa.

DOŚWIADCZENIE

Dziecko jest najbardziej wymagającym odbiorcą, dlatego tak ważne jest doświadczenie i odpowiednie podejście, czego nie brakuje w MiguMig.

DZIELENIE

Widzimy, że coraz więcej nauczycieli i rodziców chciałoby otworzyć świat języka migowego przed swoimi dziećmi. Dlatego udostępniamy i dzielimy się stworzonymi przez nas materiałami dydaktycznymi, zabawami i pomysłami.

INNOWACJA

Zajęcia z języka migowego, które za granicą są standardem, u nas wciąż stanowią innowację. Niosąc za sobą szereg korzyści rozwojowych dla dzieci, coraz chętniej wybierane są przez rodziców i dyrektorów.

DZIECI SĄ SKRZYDŁAMI CZŁOWIEKA